Комп'ютерні мережі та АТС - Нова мережа

Перейти до вмісту

Головне меню:

Комп'ютерні мережі та АТС

---

                  З'єднання двох і більше комп'ютерів називають комп'ютерною мережею. Прості однорангові мережі, в яких кожний ПК може виступати в якості сервера, дозволяють користувачам працювати сумісно з файлами, користуватись спільними периферійними пристроями (принтерами, плотерами, сканерами і т.д.), а при використанні модемів та спеціального програмного забезпечення — мати доступ в Internet.

                 Раніше при побудові комп'ютерних мереж використовували коаксіальний кабель, але з часом від такої побудови практично повністю відмовились на користь кабелів на основі "витої пари" та оптичних. Такі кабелі дозволяють будувати більш швидкісні та більш надійні мережі, а крім того з його допомогою можна будувати СКС (структуровані кабельні системи), що дають значно більші можливості, бо являють собою ієрархічну кабельную систему споруди чи групи споруд, розділену на структурні підсистеми (наприклад - комп'ютерну, телефонну, підсистему для передачі потокового відео і т.д.). Всі ці підсистеми об'єднані тим, що можуть використовувати ідентичні канали передачі даних. Крім того СКС дозволяє швидко і легко міняти конфігурацію кабельної системи та гарантує високу експлуатаційну надійність. Найпоширенішим варіантом СКС є структура, що включає комп'ютерну та телефонну підсистеми і є найбільш зручною при використанні в офісних, торгових, виробничих приміщеннях. Кінцевими елементами такої СКС є двопортові інформаційні розетки, що дозволяють включити в різні порти комп'ютер та телефон, що  в більшості випадків достатньо для створення робочого місця офісного працівника. Інформаційна розетка може в окремих випадках бути перекомутована у варіант комп'ютер-комп'ютер або телефон-телефон.
   Крім кабелю в мережах використовують розетки, патч-панелі, з'єднувальні кабелі (патч-корди). Всі ці елементи називають пасивним мережевим обладнанням. Звісно, для функціонування мережі також необхідне і активне мережеве обладнання (для комп'ютерних мереж - це мережеві плати комп'ютерів, концентратори, комутатори, маршрутизатори, медіаконвертори і т. д., для телефонних - міні-АТС). ТАкож в мережах можуть бути використані елементи безпровідних з'єднань.
      
            В наш час комп'ютерні мережі та СКС є такою ж невід'ємною ознакою офісного приміщення, як і електричні мережі.

                   Активними елементами внутрішніх телефонних мереж в офісах, торгових центрах та виробничих приміщеннях є міні-АТС. Це пристрої, які використовуються для організації єдиної телефонної мережі в офісних приміщеннях. Вони служать для здійснення зв'язку з зовнішніми телефонними лініями, для забезпечення внутрішнього зв'язку без виходу на міські лінії, для направлення зовнішнього (міського) виклику до будь-якого внутрішнього абонента. Міні-АТС не збільшують кількість міських ліній, а лише дають можливість використовувати ці лінії з максимальною ефективністю.

Підключення до міської телефонної мережі може здійснюватись такими способами:
·    по звичайних двопровідних з'єднувальних лініях;
·    по цифрових каналах зв'язку Е1 ( ISDN PRI, ISDN BRI, R2 MFC…);
·    по Інтернет-каналах.
Внутрішнє підключення може здійснюватись з допомогою:
·    звичайних аналогових телефонів, радіотелефонів, факсів;
·    цифрових телефонних апаратів (системних телефонів);
·    цифрових ISDN-пристроїв (телефонів, модемів, факсів);
·    пристроїв радіодоступу;
·    систем голосової пошти.
Міні-АТС переважно складаються з базового блоку і необхідної кількості плат розширення, системних телефонів і кросового обладнання. Також в комплект поставки можуть входити сервісні плати для збільшення функціональних можливостей.

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню