Відеоспостереження - Нова мережа

Перейти до вмісту

Головне меню:

Відеоспостереження

---

                      Спостереження з допомогою відеокамер доцільно застосовувати, як правило, на об'єктах з високим рівнем ризику. Системи відеоспостереження виконують такі дві основні функції: візуальне відображення стану приміщень і запис відеосигналу від камер. Перша функція має сенс тільки тоді, коли у вирішальний момент за монітором дійсно хтось знаходиться, як це буває у великих офісах, на промислових підприємствах та в торгових центрах.

        Друга функція ефективна в будь-якому випадку, оскільки після неординарної події, дозволяє відтворити візуально події в місцях, де були встановлені відеокамери.
        Основними елементами системи відеоспостереження є відеокамера, монітор та пристрій запису (в окремих випадках може бути відсутній). Для покращення безпеки приміщення важливо наступне: чим швидше буде встановлено присутність підозрілої особи, тим швидше можуть бути прийняті відповідні міри. Тому оптимальним є розміщення зон спостереження в приміщенні та на просторі перед ним.
        В залежності від призначення випускаються відеокамери для зовнішнього та внутрішнього  спостереження. Відеокамери для зовнішнього спостереження дорожчі, бо повинні бути захищені від дії зовнішніх погодних умов. В окремих випадках можуть також бути потрібні додаткові елементи: гермокожух, інфрачервоний прожектор, поворотний пристрій, кронштейн для кріплення на стіну.
        Більшість відеокамер виконані на напівпровідниковому CCD-чіпі, що може забезпечувати високу роздільну здатність при високій світлочутливості. Вони готові до роботи відразу після включення, оскільки не потребують попереднього розігріву.
        Існує можливість використання відеокамер з вбудованим чи зовнішнім поворотним пристроєм, яким можна керувати з допомогою ручного пульта, або задати автоматичну траекторію руху. Управління такою відеокамерою може взяти на себе і сам пристрій відеоспостереження, що аналізує зображення від відеокамери і змінює напрям та кут огляду відеокамери автоматично при відсутності оператора.
        Пристрої відеоспостереження поділяють на спеціалізовані (відеомагнітофон, відеореєстратор, мультиплексор) та комп'ютерні (на основі PCI-плат відеоспостереження, що встановлюються в комп'ютер).

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню